bosch_1600a02zb4
bosch_1600a02zb4_2
bosch_1600a02zb4_3
bosch_1600a02zb4_4
bosch_1600a02zb4_5
bosch_1600a02zb4_6
bosch_1600a02zb4_7
bosch_1600a02zb4
bosch_1600a02zb4_2
bosch_1600a02zb4_3
bosch_1600a02zb4_4
bosch_1600a02zb4_5
bosch_1600a02zb4_6
bosch_1600a02zb4_7
BOSCH 1600A02ZB4 tool kit in wheeled case 119-piece
251.80 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
set
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
Scope of delivery
  • 1x combination pliers 180 mm (1 600 A03 2VB)
  • 1x spot pliers 180 mm (1 600 A03 2VC)
  • 1x diagonal side cutter 160 mm (1 600 A03 2VE)
  • 1x pliers 200 mm (1 600 A02 Z9W)
  • 1x water pump pliers 180 mm (1 600 A03 9HU)
  • 1x measuring tape 3 m (1 600 A03 2UX)
  • 1x spirit level 25cm with sliding arm (1 600 A02 7PL)
  • 1x claw hammer 340 g / 12 oz (1 600 A02 W7X)
  • 1x soft bumper
  • 1x bow saw 150 mm (1 600 A02 ZA7)
  • 1x semi-circular metal file 200 mm / 8" (1 600 A03 DR8)
  • 1x ratchet screwdriver (1 600 A02 Z99)
  • 1x short bit screwdriver (1 600 A03 EC2)
  • 3x precision screwdriver (SL2.5/PH0/TX8)
  • 1x adjustable spanner 150 mm / 6" (1 600 A03 9HN)
  • 1x cut-off blade 18 mm including 3 blades (1 600 A03 2V8)
  • 10x cut-off blade SK5 steel (1 600 A03 2US)
  • 1x deep-hole marking pencil (1 600 A03 2V2)
  • 6x multicoloured pencil (1 600 A03 2UV)
  • 10x hexagonal spanner (1.5, 2, 2.5, 3, 4, 5, 5.5, 6, 8, 10 mm)
  • 7x double open-end spanner (8/9, 10/11, 12/13, 14/15, 16/17, 18/19, 20/22)
  • 1x 1/2" ratchet (1 600 A03 17V)
  • 10x 1/2" power spanner (14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 24 mm)
  • 1x 1/2" universal joint adapter
  • 1x 1/2" extension drive 125 mm
  • 1x 1/4" ratchet
  • 10x 1/4" power cap (5, 5.5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 mm)
  • 1x 1/4" extension piece drive 50 mm
  • 1x 1/4" universal joint adapter
  • 32x bit 25 mm
  • 1x ratchet handle
  • 1x tool roll case
Product description
  • 119-piece set with pliers, bit screwdrivers, break-off knife, hammer, hacksaw and more
  • High-quality materials ensure durability
  • Optimal ergonomics for greater control and comfort
  • Tool roll case with telescopic handle for easy transport and storage
  • Clever storage system keeps hand tools well organised
  • Knee pad included for more comfortable working
Product highlights
Equipment and application
Key features according to our expert
  • Wheeled: Yes
  • Number of wheels: 2
  • Material (case): Plastic
  • VDE approved: No
  • With safety colour code 1000V: Not applicable